Перейти до основного вмісту

Міжнародний День людей похилого віку

 





        Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно 1 жовтня 1991 року. Вперше його розпочали святкувати європейці. Згодом, до них приєднались американці, а близько 15 років тому, це свято стало справді інтернаціональним. Особливо шанують цей день в скандинавських країнах. Там Міжнародний день людей похилого віку відзначають з досить великим розмахом. Навіть телебачення 1 жовтня складає таку програму передач, яка найбільше влаштовує літніх людей. 
         За класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, до категорії людей похилого віку належать особи віком старше 60 років.

Найдовше живуть в Марокко та Японії. Серед європейських країн лідерами є Ісландія та Італія – тут середня тривалість життя становить близько 83 років. Громадяни Польщі та України мають найменш тривале життя серед європейців. Україна входить до 30 «найстаріших» країн світу. У 2007 році частка людей пенсійного віку досягла 23,9%, або понад 11 млн осіб, і за рейтингом старіння (часткою населення старше 65 років) Україна займала 11 місце у світі, а в 2025-му переміститься на 9-те місце (згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку).

         За даними Державної служби статистики України, шоста частка осіб похилого віку – самотні люди. Їм потрібна допомога у повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. За таких умов, людина похилого віку стає емоційно вразливою, вимагає уважного ставлення з боку близьких та родичів!

         Наше завдання – потурбуватись про людей похилого віку, які потребують  уваги та допомоги!!!

 



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Пет-терапія

       Сьогодні, 26 серпня, за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин, відзначають Всесвітній день собаки.      Чому саме цю тему обрано? Ні для кого не секрет, що домашній улюбленець - це не тільки відповідальність та витрати, але й джерело позитивних емоцій, клубок любові.     Пет-терапія - один із видів психологічної допомоги, яка використовує взаємодію людини із домашніми тваринами для покращення психічного здоров'я. Ще у 1969 році дитячий психіатр Борис Левінсон запропонував використовувати собак для лікування психічних розладів.  Тож, яку користь приносить домашній улюбленець? Позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи  Регулярні прогулянки із собакою та ігри із котиками приносить користь нашому серцю. Профілактика негативних емоцій Дослідники виявили, що при взаємодії із домашнім улюбленцем, при обіймах із ним, в організмі людини виділяється окситоцин (гормон любові), що знижує кров'яний тиск та зменшує рівень гормонів стресу. Запобігання депресії На думк

Як підліткам захистити свій психічний стан

Підлітковий вік багатий емоціями, спілкуванням з друзями, самоаналізом. Дітям пубертатного періоду чи не найважче вдається самоізоляція під час карантину. Тому, пропоную переглянути поради експертки з підліткової психології, докторки Лізи Дамур . Визнайте, що тривожитись - абсолютно нормально. Тривога - це природна реакція людини на можливу небезпеку. Вона пов'язана з інстинктом самозбереження. Тривога допомагає уникати ситуації, що загрожують життю чи здоров'ю. У час пандемії COVID-19 цілком нормально тривожитись за себе та близьких. Подумайте над тим, що може Вас відволікти. Карантин - це час не тільки для дистанційного навчання, але й для улюблених занять. Ви можете зайнятись цікавими справами: прочитати книгу, зробити щось своїми руками, переглянути захоплюючі фільми. Саме це допоможе Вам відволіктись від тривожних думок. Знайдіть нові способи підтримувати зв'язок з друзями. Сучасні підлітки настільки креативні, що Вони з легкістю можуть зна

Дозвілля. Малюємо МАНДАЛУ.

В арт-терапії широко використовується метод «Мандала» ( в перекладі з санскриту "коло" або "центр").  Суть його полягає у малюванні    кола із чітко вираженим центром. Середину кола симетрично заповнюють геометричними фігурами та кривими лініями. Мандали можуть бути різних масштабів: від малюнку на стіні до маленької картинки. Їх можна виконувати на папері, дисках, камінні, тканинах; використовуючи фарби, крупи, нитки тощо. Цей метод допомагає подолати тривогу, апатію, віднайти гармонію в душі та налаштуватись на позитив.      Тож, творімо на здоров’я!!!