Підлітковий вік багатий емоціями, спілкуванням з друзями, самоаналізом. Дітям пубертатного періоду чи не найважче вдається самоізоляція під час карантину. Тому, пропоную переглянути поради експертки з підліткової психології, докторки Лізи Дамур.
Визнайте, що тривожитись - абсолютно нормально.
Тривога - це природна реакція людини на можливу небезпеку. Вона пов'язана з інстинктом самозбереження. Тривога допомагає уникати ситуації, що загрожують життю чи здоров'ю. У час пандемії COVID-19 цілком нормально тривожитись за себе та близьких.
Подумайте над тим, що може Вас відволікти.
Карантин - це час не тільки для дистанційного навчання, але й для улюблених занять. Ви можете зайнятись цікавими справами: прочитати книгу, зробити щось своїми руками, переглянути захоплюючі фільми. Саме це допоможе Вам відволіктись від тривожних думок.
Знайдіть нові способи підтримувати зв'язок з друзями.
Сучасні підлітки настільки креативні, що Вони з легкістю можуть знайти нові підходи до спілкування в Мережі. Організуйте цікаві челенджі, відео зустрічі, обмін фото з дозвілля тощо.
Зосередьтеся на собі.
Саме час потурбуватися про себе. Прислухатись до власного "Я", проаналізувати свої емоції та почуття, визначитись з цілями на майбутнє, проаналізувати поведінку.
Проживайте свої емоції.
Кожен переживає емоції по-різному. Головне, робіть те , що приносить Вам задоволення. Ліза Дамур зазначає:
«Деякі діти починають займатися творчістю, інші хочуть поговорити зі своїми друзями, спільно пережити смуток, щоб це дозволимо їм відчути зв’язок між собою в той момент, коли вони не можуть бути разом особисто. Деякі діти можуть захотіти пошукати способи доставляти продукти харчування до благодійних організацій, які розповсюджують їжу».
Будьте добрими до себе та інших.
В інтернет спілкуванні не дозволяйте собі грубощі та приниження друзів, близьких. Якщо ви стали свідком булінгу чи жертвою цькувань - не мовчіть. зверніться по допомогу до рідних.
Коментарі
Дописати коментар