Перейти до основного вмісту

Пет-терапія

 


    Сьогодні, 26 серпня, за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин, відзначають Всесвітній день собаки.

    Чому саме цю тему обрано? Ні для кого не секрет, що домашній улюбленець - це не тільки відповідальність та витрати, але й джерело позитивних емоцій, клубок любові.

    Пет-терапія - один із видів психологічної допомоги, яка використовує взаємодію людини із домашніми тваринами для покращення психічного здоров'я. Ще у 1969 році дитячий психіатр Борис Левінсон запропонував використовувати собак для лікування психічних розладів. 

Тож, яку користь приносить домашній улюбленець?

Позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи

 Регулярні прогулянки із собакою та ігри із котиками приносить користь нашому серцю.

Профілактика негативних емоцій

Дослідники виявили, що при взаємодії із домашнім улюбленцем, при обіймах із ним, в організмі людини виділяється окситоцин (гормон любові), що знижує кров'яний тиск та зменшує рівень гормонів стресу.

Запобігання депресії

На думку американських  психологів, собаки та коти надають потужну емоційну підтримку господареві. Власник домашньої тварини завжди відчуває свою важливість та що його потребують.




    Домашні улюбленці щоденно приносять хороші емоції. Стимулюють господарів до самоорганізації, розвивають почуття відповідальності, емпатії. 

Можливо, варто задуматись над появою нового друга у Вашому домі?


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як підліткам захистити свій психічний стан

Підлітковий вік багатий емоціями, спілкуванням з друзями, самоаналізом. Дітям пубертатного періоду чи не найважче вдається самоізоляція під час карантину. Тому, пропоную переглянути поради експертки з підліткової психології, докторки Лізи Дамур . Визнайте, що тривожитись - абсолютно нормально. Тривога - це природна реакція людини на можливу небезпеку. Вона пов'язана з інстинктом самозбереження. Тривога допомагає уникати ситуації, що загрожують життю чи здоров'ю. У час пандемії COVID-19 цілком нормально тривожитись за себе та близьких. Подумайте над тим, що може Вас відволікти. Карантин - це час не тільки для дистанційного навчання, але й для улюблених занять. Ви можете зайнятись цікавими справами: прочитати книгу, зробити щось своїми руками, переглянути захоплюючі фільми. Саме це допоможе Вам відволіктись від тривожних думок. Знайдіть нові способи підтримувати зв'язок з друзями. Сучасні підлітки настільки креативні, що Вони з легкістю можуть зна

Дозвілля. Малюємо МАНДАЛУ.

В арт-терапії широко використовується метод «Мандала» ( в перекладі з санскриту "коло" або "центр").  Суть його полягає у малюванні    кола із чітко вираженим центром. Середину кола симетрично заповнюють геометричними фігурами та кривими лініями. Мандали можуть бути різних масштабів: від малюнку на стіні до маленької картинки. Їх можна виконувати на папері, дисках, камінні, тканинах; використовуючи фарби, крупи, нитки тощо. Цей метод допомагає подолати тривогу, апатію, віднайти гармонію в душі та налаштуватись на позитив.      Тож, творімо на здоров’я!!!